din.png

Niszczenie Dokumentów zgodnie z normą DIN 66399 (zastępuję normę DIN 32757)

Nowa norma DIN 66399 opracowana przez Standards Committee for Information Technology and Applications (NIA) weszła w życie od października 2012 roku zastąpiła normę DIN 32757-1:1995-01, która miała zastosowanie wyłącznie do sposobu niszczenia papieru.

Wraz z szybkim rozprzestrzenianiem się cyfrowych nośników danych i wzrastające wymagania w zakresie bezpieczeństwa informacji, zmiana była konieczna. Nowa norma DIN 66399 w pełni uwzględnia obecną sytuację i potrzeby z nią związane.

Według nowej normy wymóg ochrony danych dzieli się na trzy klasy. Typ danych jest kontrolowany w celu określenia wymagania sposobu ich ochrony w  firmie. To wskazuje, jakie wymagania są potrzebne do ochrony danych związane z klasą ochrony.

wiecej.png

kobra.pngZachowaj poufność danych z najmocniejszymi niszczarkami świata

Kradzież tożsamości jest zagrożeniem dla wszystkich, zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Dla przestępcy wyciąg z konta bankowego lub ksero paszportu może wystarczyć do kradzieży tożsamości. Czym grozi utrata danych osobowych? Mówiąc w skrócie – ogromnymi stratami, nie tylko finansowymi. Poza pieniędzmi możemy stracić dobre imię lub wręcz wolność. Coraz więcej jest przypadków dokonania przestępstwa „na czyjeś konto”, a obrona w sądzie może być bardzo długa i trudna.

Co mówi obecne prawo obowiązujące w Polsce?

„Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych, udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.’’

Art. 51 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych

wiecej.pngkobra.pngEnergooszczędne niszczarki Kobra

Niszczarki Kobra zostały zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Zastosowany w nich system Energy Smart zapewnia oszczędność energii elektrycznej i w ten sposób korzystnie wpływa na redukcję emisji CO2.

Pobór energii jest zarządzany przez oprogramowanie, zapewniające zerowe zużycie energii w funkcji stand-by, potwierdzone wskaźnikami optycznymi umieszczonymi na obudowie urządzeń. Po zakończeniu niszczenia, automatycznie aktywowany jest system Energy Smart – urządzenie pozostaje w gotowości do pracy, jednak energia elektryczna nie jest już pobierana ze źródła zasilania.

wiecej.pnggilotyna-RC-451.jpgWybór właściwego modelu gilotyny

Przy wyborze gilotyny najistotniejszymi cechami są:

- długość cięcia określa maksymalną szerokość ciętego dokumentu. W gilotynach oferowanych przez firmę ARGO długość cięcia sięga nawet 710 mm.

- ilość ciętych kartek – określa ilość arkuszy o gramaturze 70g, które jednorazowo mogą zostać przecięte. W ofercie firmy ARGO znajdują się modele mogące przeciąć jednorazowo 600 arkuszy papieru.

- docisk papieru – określa sposób docisku papieru, zabezpieczającego przed przesuwaniem się arkuszy papieru podczas jego cięcia. Firma ARGO oferuje gilotyny z dociskiem ręcznym oraz z dociskiem automatycznym, który włącza się pod wpływem ruchu noża i zapewnia utrzymanie linii cięcia bez względu na ilość ciętych arkuszy.

wiecej.pngautomax_1.jpgNiszczarki automatyczne Fellowes Automax

Fellowes Automax - pierwsze w 100% automatycznie działające niszczarki. Dzięki opatentowanej technologii SureFeed niszczarka wykona pracę za Ciebie. Wystarczy włożyć niszczone materiały do szuflady, zamknąć ją i odejść. Podstawą innowacji jest opatentowana technologia SureFeed. Niszczarka Automax w przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli niszczarek, może niszczyć wszystko to, co tradycyjne urządzenia, bez ograniczeń.

wiecej.png